Masáže Praha



OMEZENÝ PROVOZ

Pouze příležitostný






Speciální anticelulitidová masáž - Neprovádí se.


Účinná masáž v boji proti celulitidě, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen. Záleží-li vám na kráse, je lépe přijít dříve, než postižení dosáhne vyššího stupně. (Podrobněji níže.)

Tyto masáže je vhodné střídat s lymfodrenážemi (další metoda v boji s celulitidou), ne však při jedné návštěvě.


Rozdíl mezi lymfodrenáží a anticelulitidovou masáží


Při lymfodrenáži se působí na lymfatické cévy. Ty se v 80% nacházejí v podkoží. Proto je lymfodrenáž velmi jemná (viz lymfodrenáže).


Při anticelulitidové masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy a cílem je tuto zbytnělou tkáň narušit. Proto je tato masáž důrazná, nikoliv však bolestivá. Je to masáž se zaměřením na odstraňování celulitidy, kterou je možno doplnit zábalem. Masáž  příznivě ovlivňuje zbytnělé tukové buňky a průtok krve i lymfy v hlouběji uložených tkáních. 


Masáže jsou aplikovány s přípravky s proticelulitidními účinky, např.  termobalzám, celulinie a zejména účinný je ozónový zábal. Masáž společně s krémy pomáhají prokrvit podkožní vrstvy. Krémy vmasírované do podkoží též pomáhají rozpouštět tuk a lymfou jsou přebytečné látky odplavovány z tkání. Po masáži odpočívá klientka v zábalu a relaxuje asi 30 min. Pokožka je po masáži a zábalu hladká, vypnutá a hebká. Viditelné výsledky se dostavují již po třech - čtyřech návštěvách. Trvalejších výsledků se však dosahuje po více návštěvách.


OZÓNOVÝ ZÁBAL - Ozón konzervuje a obnovuje přirozenou krásu a zdraví kůže. Ozonová terapie nemaskuje vady kůže, ale normalizuje její přirozené funkce a stimuluje její přirozenou obnovu. Ozon zlepšuje mikrocirkulaci v podkožní vrstvě, a tím okysličení a energetické zásobení kožních buněk, čímž redukuje viditelně celulitidu. Ozonový zábal má výrazný detoxikační a revitalizační účinek.


SKOŘICOVÝ ZÁBAL - vysoce účinný krém obsahující skořicovou silici je určen k thermozábalům a při celulitidě za účelem korekce nežádoucích tukových ložisek.



Co je to celulitida: (Čerpáno z "Praktického slovníku medicíny, odborných časopisů a kurzů".)

... degenerativní změny podkožního (zejména tukového) vaziva, a vyskytují se někdy ve stáří, častěji však konstitučně na stehnech a hýždích mladých žen. Vazivová septa vtahují kožní povrch, který se tak stává hrbolatým (vzhled pomerančové kůry). Hromadění toxinů způsobuje akumulaci vody - je to dáno kyselým charakterem toxických látek a jeden z důsledků špatného oběhu. Toxiny jsou velmi často rozpustné v tucích, a proto se automaticky usazují v tukové tkáni a způsobují deformaci tukových buněk. Ty jsou v takto deformované podobě velmi obtížně "spalitelné". Celulitida tedy není nadbytek tukových buněk, ale neschopnost našeho organismu tuky spalovat.

Stupně celulitidy:

l. stupeň - první příznaky v podobě pomerančové kůže jsou patrné pouze při "kompresivním testu", který se provádí tlakem dlaní směrem k sobě na části kůže. Pokud se objeví náznaky pomerančové kůže jedná se o 1.stupeň.

2. stupeň - tzv. "manekýnské stadium" se projevuje drobnými nerovnostmi a stínky, které se objevují nejdříve na vnější straně stehen a jsou viditelné bez kompresivního testu - při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo v ostrém bočním světle.                           

3. stupeň - nerovnosti jsou viditelné vždy bez ohledu na osvětlení, stání, sezení či ležení.

4. stupeň - někdy se tak označují hrubé projevy nerovnosti a hlavně nezvratnost poškození. Objevuje se nejčastěji při neléčené celulitidě po 40. roce věku, ale čím dál tím častěji i mnohem dříve.             

                          

Co celulitidu podporuje:

l. Špatné stravovací návyky (cukr, dorty, čokolády, uzeniny, chipsy, instantní a konzervované potraviny, bílé pečivo, majonézy, tučná masa a omáčky, přílišné solení), nedostatečný příjem vhodných tekutin.

2. Kouření, pití kávy alkoholu.

3. Nedostatek pohybu.

4. Stres.

5. Nadváha.

6.Těsné oblečení.


Co pomáhá v boji proti celulitidě:

1. Odborně prováděná lymfodrenáž a masáž proti celulitidě, případně další procedury jako teplé zábaly. Podle  stupně celulitidy by mělo být alespoň 2x ročně aplikováno 10 kúr za sebou. Přístrojové masáže jsou různé přes tlakové a podtlakové s kombinací aromatických zábalů. Tyto masáže je vhodné doplnit o následující procedury, které si každá žena může provádět doma:    

2. Zdravý stravovací režim s preferováním zeleniny, ovoce, celozrnných obilovin a pečiva, luštěnin a nízkotučných mas a mléčných výrobků.

3. Dodržování optimálního pitného režimu, což představuje vypít 2-3 litry čisté vody bez bublinek a bylinných neslazených čajů a navíc něco ovocných a zeleninových šťáv.

4. Pohyb v jakékoli formě. Lymfa musí v těle proudit a odvádět z těla toxiny. Nemá však svou vlastní pumpu jako krevní oběh (srdce), proto musíme lymfu v těle rozproudit.  

5. Lymfu rozproudíme také masážemi - nejlépe masírovat celé tělo kartáčem na šaty nebo speciální sisalovou rukavicí ráno a večer.  

6. Střídavé sprchování teplou a studenou vodou (60 - 80 sekund se sprchujte teplou vodou a 20 sekund studenou vodou).

7. Kosmetické lokální přípravky - je jich nepřeberné množství a je vhodné preferovat přípravky s obsahem výtažku břečťanu, kostivalu a měsíčku zahradního - mast, krém, vosk atd. Nejlépe se však osvědčují gely na vodní bázi pro jejich dobrou vstřebatelnost pokožkou. Je vhodné je nanášet od vzdálenějšího konce končetiny směrem k srdci dlouhými plynulými tahy. Jejich působení je lokální a tedy omezené pouze na místo aplikace.

8. Domácí automasáže - provádí se speciálními žínkami stejným mechanismem jako masáž kosmetického přípravku.

9. Léky - mající za úkol zlepšit kvalitu a aktivitu cév, včetně lymfatických, kdy se zlepší metabolismus tuků, chrání pojivovou tkáň před degenerativními změnami. Jedná se o čisté výtažky z rostlin a na rozdíl od lokálních přípravků působí zevnitř, tedy celkově.


POZOR !!!

Níže umístěná blikající reklama není součástí těchto stránek